Magyar protestánsok a zürichi Grossmünsterben

2016. február 02., címkék: zürichi egyház, svájc

Az egyetemes imahét keretében január 24-én, a zürichi Grossmünsterben – ahol Zwingli és Bullinger dolgozott és prédikált – a helyi gyülekezet egyfajta „protestáns ökumené" jegyében tartott istentiszteletre hívta meg a német lutheránus, az olasz nyelvű valdens, valamint a magyar protestáns gyülekezeteket.

Meghalt a Zürichi Egyház korábbi elnöke

2012. augusztus 15., címkék: In memoriam, svájci protestáns egyházak, in memoriam, zürichi egyház

Hosszú, súlyos betegséget követően augusztus 12-én, 67 éves korában elhunyt Ruedi Reich, a Zürichi Egyház korábbi elnöke, aki hivatali idejének letelte után is szívén viselte az egyházunkkal való kapcsolatot és a Svájci Magyarnyelvű Protestáns Gyülekezetek Szövetségének sorsát.